25 верасня 2021 года г.Міёры
Прысутнічалі:
Старшыня журы:
Агееў Алег Аляксеевіч — намеснік начальніка аддзела работы арганізацый галіны культуры ўпраўлення культуры Віцебскага абласнога выканаўчага камітэту
Члены журы:
Лабука Кацярына Пятроўна – дырэктар дзяржаўнай установы ”Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці“
Лубчонак Марына Уладзіміраўна – выкладчык установы адукацыі ”Наваполацкі дзяржаўны музычны каледж“
Мядзюха Васіль Сямёнавіч — начальнік аддзела аматарскай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці дзяржаўнай установы ”Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці“
Рэзкіна Лілія Пятроўна — начальнік аддзела традыцыйнай культуры дзяржаўнай установы ”Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці“.
Павестка дня:
Падвядзенне вынікаў абласнога конкурсу ансамбляў песні і музыкі ”Жураўліны звон“.
Пастанавілі:
- Прызнаць пераможцамі абласнога конкурсу ансамбляў песні і музыкі ”Жураўліны звон“ і ўзнагародзіць наступныя калектывы:
Гран-пры – вакальная група ўзорнага ансамбля танца i песнi ”Прыдзвiнскiя
россыпы“ ДУК ”Цэнтр культуры г.Наваполацка“.
Намінацыя ”Ансамбль народнай музыкі і песні“
Лаўрэат І ступені – народны ансамбль народных інструментаў
ДУА ”Аршанская ДШМ № 1“;
Лаўрэат ІІ ступені – народны ансамбль песні і музыкі ”Александрына“
ДУА ”Коханаўская ДШМ“ Талачынскага раёна;
Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль народнай музыкі і песні
”Выцінанка“ філіяла ДУА ”Аршанская ДШМ №2“;
Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль народнай музыкі і песні
”Мёрыца“ ДУА ”Міёрская ДШМ“.
Намінацыя ”Ансамбль народнай песні“
Лаўрэат І ступені – народны ансамбль народнай песні і музыкі ”Радзімічы“
ДУК ”Полацкі гарадскі Палац культуры“;
Лаўрэат ІІ ступені – вакальны ансамбль ”Дзісенчукі“ Дзісненскага
гарадскога Цэнтра культуры ДУК ”Міёрская ЦКС“;
Лаўрэат ІІ ступені – народны вакальны гурт ”Дзвінскія напевы“
філіяла №3 ”Бігосаўскі СДК“ ДУК ”Верхнядзвінскі
раённы цэнтр культуры і народнай творчасці“;
Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль беларускай песні ”Сябрына“
Ахрэмаўскага цэнтра нацыянальнай культуры
ДУК ”ЦКС Браслаўскага раёна“;
Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль народнай песні ”Калінаўскія маладзіцы“
філіяла ”Калінаўскі СДК“ ДУК ”Раённы цэнтр народнай
творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага
раёна“.
- Ансамблі, якія не з’яўляюцца пераможцамі, узнагароджваюцца дыпломамі ”За папулярызацыю песенна-інструментальнай творчасці“.
Старшыня журы: А.А.Агееў
Члены журы: К.П.Лабука
М.У.Лубчонак
В.С.Мядзюха
Л.П.Рэзкіна