ПРАТАКОЛ пасяджання журы абласнога конкурсу ансамбляў песні і музыкі ”Жураўліны звон“

Аўтар admin
0

25 верасня 2021 года                                                                                  г.Міёры

Прысутнічалі:

Старшыня журы:

Агееў Алег Аляксеевіч — намеснік начальніка аддзела работы арганізацый галіны культуры ўпраўлення культуры Віцебскага абласнога выканаўчага камітэту

Члены журы:

Лабука Кацярына Пятроўна – дырэктар дзяржаўнай установы  ”Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці“

Лубчонак Марына Уладзіміраўна – выкладчык установы адукацыі ”Наваполацкі дзяржаўны музычны каледж“

Мядзюха Васіль Сямёнавіч — начальнік аддзела аматарскай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці дзяржаўнай установы  ”Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці“

Рэзкіна Лілія Пятроўна — начальнік аддзела традыцыйнай культуры дзяржаўнай установы  ”Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці“.

Павестка дня:

Падвядзенне вынікаў абласнога конкурсу ансамбляў песні і музыкі ”Жураўліны звон“.

Пастанавілі:

  1. Прызнаць пераможцамі абласнога конкурсу ансамбляў песні і музыкі ”Жураўліны звон“ і ўзнагародзіць наступныя калектывы:

Гран-пры – вакальная група ўзорнага ансамбля танца i песнi ”Прыдзвiнскiя  

                     россыпы“ ДУК ”Цэнтр культуры г.Наваполацка“.

Намінацыя ”Ансамбль народнай музыкі і песні“

Лаўрэат І ступені народны ансамбль народных інструментаў
                                   ДУА ”Аршанская ДШМ № 1“;

Лаўрэат ІІ ступені народны ансамбль песні і музыкі ”Александрына“

                                     ДУА  ”Коханаўская ДШМ“ Талачынскага раёна;

Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль народнай музыкі і песні     

                                      ”Выцінанка“ філіяла ДУА ”Аршанская ДШМ №2“;

Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль народнай музыкі і песні

                                      ”Мёрыца“ ДУА ”Міёрская ДШМ“.

Намінацыя ”Ансамбль народнай песні“

Лаўрэат І ступені – народны ансамбль народнай песні і музыкі ”Радзімічы“

                                   ДУК ”Полацкі гарадскі Палац культуры“;

Лаўрэат ІІ ступені вакальны ансамбль ”Дзісенчукі“ Дзісненскага          

                                     гарадскога Цэнтра культуры ДУК ”Міёрская ЦКС“;

Лаўрэат ІІ ступені – народны вакальны гурт ”Дзвінскія напевы“

                                     філіяла №3 ”Бігосаўскі СДК“ ДУК ”Верхнядзвінскі 

                                     раённы цэнтр культуры і народнай творчасці“;

Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль беларускай песні ”Сябрына“

                                       Ахрэмаўскага цэнтра нацыянальнай культуры

                                       ДУК ”ЦКС Браслаўскага раёна“;

Лаўрэат ІІІ ступені – народны ансамбль народнай песні ”Калінаўскія маладзіцы“

                                       філіяла ”Калінаўскі СДК“ ДУК ”Раённы цэнтр народнай                  

                                       творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага            

                                       раёна“.

  •  Ансамблі, якія не з’яўляюцца пераможцамі, узнагароджваюцца дыпломамі ”За папулярызацыю песенна-інструментальнай творчасці“.

Старшыня журы:                                                               А.А.Агееў

Члены журы:                                                                      К.П.Лабука

                                                                                             М.У.Лубчонак                                                                                    

                                                                                             В.С.Мядзюха

                                                                                             Л.П.Рэзкіна

БОЛЬШ ФОТА

0

ВАМ МОЖА БЫЦЬ ЦІКАВА