Птушыны перапалох

Аўтар admin
0

Абласная інтэрактыўная выстава-конкурс мастацкіх вырабаў ”Птушыны перапалох“ у межах экалагічнага свята ”Жураўлі і журавіны Міёрскага краю“

Амаль 50 удзельнікаў з устаноў культуры Віцебскай вобласці прадэманстравалі сваё майстэрства на абласной інтэрактыўнай выставе-конкурсе мастацкіх вырабаў ”Птушыны перапалох“ у межах экалагічнага свята ”Жураўлі і журавіны Міёрскага краю“.

Выстава вызвала зацікаўленнасць у жыхароў і гасцей свята.Конкурс адбываўся па 5 намінацыях: ”Кармушка для зімуючых птушак“, ”Лепшы птушыны домік“ (шпакоўні, сінічнікі, мухаловачнікі), ”Лепшая выява птушак, занесеных у Чырвоную кнігу Беларусі“, ”Лепшая мастацкая кампазіцыя беларускіх птушак“, ”Лепшая роставая лялька“.

Вось яны, нашы пераможцы!

Намінацыя: ”Кармушка для зімуючых птушак“
Дыплом І ступені:
Рэцікаў Андрэй Міхайлавіч, Цэнтр рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК ”Цэнтр культуры г.Наваполацка“.

Намінацыя: ”Лепшы птушыны домік“
Дыплом І ступені:
Рубанюк Ян Генадзьевіч, філіял №1 ”Дом рамёстваў ”Стары млын“ ДУК ”Цэнтр культуры і народнай творчасці Пастаўскага раёна“.

Дыплом ІІ ступені:
Сарбаш Алеся Леанідаўна, Цэнтр рамёстваў ”Адраджэнне“ ДУК ”Віцебскі раённы центр культуры і творчасці“.

Дыплом ІІІ ступені:
Майсеёнак Уладзімір Уладзіміравіч, Дзісненскі гарадскі Дом рамёстваў ДУК ”Міёрская цэнтралізаваная клубная сістэма“

Намінацыя: ”Лепшая выява птушак, занесеных у Чырвоную кнігу Беларусі“
Дыплом І ступені:
Брэская Крысціна Мікалаеўна, філіял №1 ”Дом рамёстваў ”Стары млын“ ДУК ”Цэнтр культуры і народнай творчасці Пастаўскага раёна“.

Дыплом ІІ ступені:
Усовіч Кацярына Юр’еўна, Цэнтр рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК ”Цэнтр культуры г.Наваполацка“;
Злобіна Таццяна Міхайлаўна, Народны клуб мастакоў-аматараў ”Белае палатно“ ДУК ”Полацкі гарадскі Палац культуры“;

Дыплом ІІІ ступені:
Ушакова Таццяна Барысаўна, ДУК ”Полацкі раённы Цэнтр рамёстваў і
нацыянальных культур“;
Фядотава Кацярына Мікалаеўна, Цэнтр рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК ”Цэнтр культуры г.Наваполацка“.

Намінацыя: ”Лепшая мастацкая кампазіцыя беларускіх птушак“
Дыплом І ступені:
Гілавейня Вольга Мікалаеўна, філіял ”Дом рамёстваў“ ДУК ”Лёзненская цэнтралізаваная клубная сістэма“

Дыплом ІІ ступені:
Батарчук Алена Эдвардаўна, Міёрскі раённы Дом культуры ДУК ”Міёрская цэнтралізаваная клубная сістэма“;
Петух Таццяна Мікалаеўна, філіял №1 ”Дом рамёстваў ”Стары млын“ ДУК ”Цэнтр культуры і народнай творчасці Пастаўскага раёна“;
Гукава Вольга Мікалаеўна, філіял №1 ”Дом рамёстваў ”Стары млын“ ДУК ”Цэнтр культуры і народнай творчасці Пастаўскага раёна“.

Дыплом ІІІ ступені:
Карман Таццяна Мікалаеўна, філіял ”Дом рамёстваў“ ДУК ”Лёзненская цэнтралізаваная клубная сістэма“;
Лёціна Зінаіда Мікалаеўна, ДУК ”Полацкі раённы Цэнтр рамёстваў і нацыянальных культур“;
Балтрушэвіч Святлана Аляксееўна, ДУК ”Полацкі раённы Цэнтр рамёстваў і нацыянальных культур“

Намінацыя: ”Лепшая роставая лялька“
Дыплом І ступені:
Акуцёнак Галіна Міхайлаўна, Цэнтр рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК ”Цэнтр культуры г.Наваполацка“.

0

ВАМ МОЖА БЫЦЬ ЦІКАВА